Впровадження електронного документообігу в Запорізькій міськраді

Загальний опис

Чиновники Запорізької міської ради прийняли рішення впровадити систему електронного документообігу Megapolis.DocNet - продукт компанії InBase

  • Клієнт: Запорізька Міська Рада
  • Галузь:місцеве самоврядування
  • Дата:2018

Поставлене завдання

Електронну систему було вирішено впровадити з метою підвищення ефективності та прозорості роботи міської ради та його виконавчих органів. Такий крок повинен налагодити координацію взаємодії між підрозділами Запорізької міської ради, забезпечити прозорість та підвищити ефективність робочих процесів. В першу чергу така потреба виникла в архівному управлінні та фінансових департаментах. Можливість електронного обміну документами між підрозділами Запорізької міської ради значно прискорює прийняття рішень та оптимізує роботу державного підприємства.

Рішення

Було вирішено розпочати впровадження з тестової версії, починаючи з 1 січня 2019 року. Впровадження системи електронного документообігу Megapolis.DocNet  було вирішено розділити на декілька етапів. В першому кварталі 2019 року, систему впровадили у вищезазначені департаменти: архівне управління, департамент правового забезпечення, районні адміністрації, управління внутрішньої політики, департаменти економіки, комунальної власності, управління з питань екології. В другому кварталі системою зможуть користуватися департаменти туризму та охорони здоров’я, управління транспорту, служба зі справ дітей та департамент з реєстраційних послуг. В третьому кварталі система запрацює в районних управліннях соціального захисту. В четвертому кварталі систему буде впроваджено у виконавчий комітет держради. 
Перехід на сучасний документообіг передбачений Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг», відповідною постановою уряду і міською програмою «Цифрова стратегія міста на 2017 - 2020 роки».

Кінцевий результат

Фахівці департаментів, в які було в першу чергу впроваджена електронна система, змогли відчути переваги Megapolis.DocNet, такі як гнучкість налаштування до нових завдань, простота інтерфейсу і роботи з системою, безпека збереження та пошуку даних. На даному етапы впровадження в інших підрозділах триває. Повноцінно оцінити переваги підприємство з великою кількістю департаментів зможе після впровадження системи в усі підрозділи для ефективної взаємодії один з одним.