Новини

Токени стають необов’язковими: замість КЕП можна використовувати УЕП

Фізичним та юридичним особам більше не обов’язково буде використовувати кваліфікований е-підпис для отримання електронних послуг – тобто КЕП на захищеному носієві (токені). Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну Постанову, яка регулює це питання. 

Постанова № 1298, яка почне діяти з 31 грудня 2023 року, унормовує технічні вимоги до створення та перевірки вдосконалених е-підписів чи печаток – тих, що зберігаються на незахищеному носієві у вигляді звичайного файлу. Тому їх можна буде використовувати постійно, якщо законом не вимагається інше. 

Раніше вдосконалені електронні підписи та печатки використовували тимчасово в межах експерименту на період воєнного стану, але тепер можна назавжди замінити КЕП на УЕП.

Завдяки цьому можна буде значно простіше отримати УЕП, безперебійно підписувати електронні документи та гармонізувати українське законодавство у сфері електронних довірчих послуг з європейським. Очікуємо подальших кроків до євроінтеграції та поступової повної відмови від КЕП. 

Чим КЕП відрізняється від УЕП

Багато хто звик всі електронні підписи називати КЕП-ом, але насправді є велика різниця між КЕП та УЕП. 

Удосконалений електронний підпис (УЕП) – це файловий підпис, який зберігається на флешці чи просто на комп’ютері і який можна створити онлайн. 

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це е-підпис, який зберігається на захищеному носії (найчастіше – на спеціальній флешці). Ми часто називаємо його токеном. Він базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа і його не можна створити онлайн. 

Щоб отримати КЕП, потрібно надати документи кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг особисто офлайн. Онлайн-ідентифікація неможлива. 

До того ж КЕП може зберігатися тільки на криптографічно захищеному носієві (їхній перелік можна подивитися на сайті Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, але найчастіше це захищена флешка, на якій зберігається лише цей ключ).

Тож ми бачимо, що отримати й використовувати УЕП значно простіше, ніж КЕП, а отже з прийняттям постанови людям буде легше перейти на електронний документообіг. Якщо ж в компанії хочуть і надалі використовувати КЕП для вищого рівня захисту – така можливість теж зберігатиметься.

Image

Швидкий перехід

Про нас

Юридична Адреса

08132, Україна, Київська область, Вишневе, вул. Вітянська 2, оф. 6

+38 044 323 00 86

info@inbase.com.ua